2תגובות

סקירת וידאו: שרותי הענן ה-iCloud של אפל נפתחו לשימוש למפתחים

על ידי בתאריך 2 באוגוסט 2011
 

בשעות הלילה (שעון ישראל), חברת אפל פתחה את שעריו של אתר ה-iCloud של שרותי הענן שלה, האתר שהיה עד כה בבדיקות פנימיות של החברה, נפתח היום לכלל המפתחים ולכל מי שיש ברשותו חשבון me.com@. בעזרת שרותי הענן של אפל ה-iCloud, ניתן לגשת לאפליקציות האינטרנט: מייל, אנשי קשר, לוח שנה, מצא את ה-iPhone שלי ואת חבילת תוכנות ה-iWork.

apple-icloud-logo

לקראת ההשקה בחודש הבא, חברת אפל פתחה את השירות לכלל המפתחים בכדי להתנסות ולדווח על באגים ובעיות, השרות מציע סנכרון של שרותי הענן בצורה מלאה, כך שברגע שתצרו איש קשר חדש במכשיר ה-iOS שלכם, אותו איש קשר יועבר ישירות לשרותי הענן באתר ה-iCloud ושם תוכלו ליצור, לערוך או להשתמש באנשי הקשר שיצרתם, ובדיוק ההפך. בעצם כך כמעט ומשלימה חברת אפל את השקת שרותי הענן שלה, אשר הוכרזו בחודש יוני האחרון בכנס ה-WWDC 2011, הכנס השנתי של החברה בה היא חשפה בנוסף את עדכון מערכת ההפעלה ה-iOS 5 אשר כולל מעל לכ-200 שינויים חדשים וכמובן את התמיכה בשרותי הענן ה-iCloud.

בעדכון הבטא ה-iOS 5 Beta 4, עדכנה אפל את שרותי הענן במכשירי ה-iOS והוסיפה את האפשרות של סנכרון מסמכים, בכדי לסנכרן את המסמכים היתה אפל צריכה לשחרר עדכון גרסה לחבילת התוכנות שלה ה-iWork. מדובר בחבילה המתחרה לחבילת ה-Office של חברת אפל, על ידי יצירת מסמכים, תמונות, מצגות, קבצי Excel ועוד. אתמול העבירה אפל את גרסאות הבטא של ה-iWork עבור המפתחים וכעת ניתן להשתמש בשרותי הענן ה-iCloud על מנת לסנכרן את המסמכים שיצרנו במכשיר ה-iOS ולצפות בהם באתר על מנת לאחסן ולגבות, ובנוסף ניתן ליצור מסמכים של iWork ואוטומאטית המסמכים מועברים למכשיר ה-iOS שברשותכם.

כזכור, אפל השיקה לפני כשנתיים את שרות ה-Mobile Me, השרות איפשר סנכרון של אנשי הקשר, המיילים והלוחות שנה, אך השרות עבד קצת בצורה שונה וכמובן שעלותו היתה כ-$99 דולר לשנה. בשרות ה-iCloud אפל מספקת לכל משתמש אחסון של כ-5GB וכתובת דוא”ל עם סיומת me.com@ (בעתיד תציע חבילות של אחסון גדול יותר בתשלום).

לאחר התנסות, שרותי הענן של אפל ה-iCloud עובדים בצורה תקינה ואף נראים ומרגישים כמו מערכת ה-iOS, מבחינת העיצוב והשימוש. החוויה נעימה ועובדת בצורה תקינה. כל המסמכים, אנשי הקשר, המיילים, הלוחות שנה סונכרנו ונמצאים אונליין בכל זמן נתון עבור המשתמש לצפייה לשינוי ולעריכה, וכל זאת בחינם. אנו שמחים לראות שחקן נוסף אל מול גוגל עם שרות ה-Gmail ומיקרוסופט עם שרות ה-Hotmail וה-SkyDrive.

iCloudWebBeta-1

iCloudWebBeta-2

iCloudWebBeta-3

iCloudWebBeta-4

תגובות
 
השאר תגובה »

 
 • סער
  5 באוגוסט 2011 at 13:34

  נחמד ביותר, אהבתי איך שהם עשו את האפליקציית רשת בדומה למערכת ההפעלה IOS באייפד…
  מקווה בקרוב להשתמש בIOS5 ובשירות הענן.

  להגיב

 • אבי דוד
  5 באוגוסט 2011 at 14:45

  זה מה שגם אני אישית אהבתי, הם יודעים איך לעשות את הדברים הטובים. שרותי הענן מעולים, ו-iOS 5 בכלל מערכת מדהימה!

  להגיב

השאר תגובה