7תגובות

עולם שטוח: גוגל עובדת על עיצוב חדש למערכת ההפעלה האנדרואיד והאפליקציות המובנות

על ידי בתאריך 7 באפריל 2014
 

זה לא סוד שכיום בשנת 2014 רוב החברות בתחום המחשבים והסמארטפונים הולכות ומתאימות את עצמן לשפות עיצוב חדשות, שפת העיצוב השטוח "Flat" תופסת עניין ותאוצה במערכות ההפעלה, באפליקציות, אתרי אינטרנט, רשתות חברתיות ועוד. הראשונה שעשתה שימוש בעיצוב השטוח היתה חברת HP במערכת ה-WebOS, אשר לא הצליחה למשוך את המשתמשים מה שהוביל לסגירה של הפיתוח ורכישה של LG של המערכת.

מי שדווקא כן הצליחה היא חברת אפל, כאשר זאת הציגה את העיצוב השטוח והרענן למערכת ההפעלה ה-iOS 7. אותו עיצוב צועק עם צבעים זורחים גרם למשתמשים להתנגדות ולא לשדרג לעדכון המערכת. אך המשתמשים נכנעו ולבסוף שדרגו. מיד לאחר שרוב החברות בשוק הציגו עדכון ללוגואים השטוחים, הציגה גוגל את העדכון האחרון ללוגו שלה שכולל עיצוב שטוח והדגשת הצבעים בלוגו. זאת היתה הפעם הראשונה לכך שהיינו עדים לשינוי שהגיע גם לחברת הענק גוגל.

לפני מספר ימים אתר geek.com פרסם תמונות ראשונות מתוך עדכון אפליקציית ה-Gmail עבור מערכת ההפעלה האנדרואיד. בתמונות המסך שהודלפו ניתן לראות תפריט עליון בצבע כחול אשר מזכיר לא מעט את השינוי שעשתה אפל. העיצוב באפליקציה הופך כמובן לשטוח (Flat) עם שלל פיצ'רים חדשים. אומנם העיצוב עדיין לא סופי וכך גם הפיצ'רים.

תצוגת הכרטיסיות Multitasking בעדכון הבא למערכת ההפעלה האנדרואיד

אך אתר androidpolice שפך אור לראשונה אמש ובו פרסם האתר שמועות על העדכון הבא של גוגל ה-Google 2.0 או בשם הקוד שלו "Hera". העדכון החדש אשר צפוי להיות כחלק משורת העדכונים אשר צפויה גוגל לבצע בחודשים הקרובים החל מהאפליקציות המובנות ואפילו עיצוב רענן ושטוח למערכת ההפעלה שלה האנדרואיד שכנראה נזכה לראות בגרסה 4.5 או 5.0 כבר בחודשים הקרובים.

גלריה: העיצוב החדש והשטוח לאפליקציות המובנות במערכת ההפעלה אנדרואיד (מקור: androidpolice)

לא רק באפליקציות המובנות או במערכת ההפעלה האנדרואיד, העדכון הבא של גוגל צפוי לכלול שינוי מהותי לכל הקשור בפלטפורמות הקיימות כיום בחברה. כל האפליקציות יהיו מבוססות Web, מה שיאפשר לגוגל לסנכרן בזמן אמת את כל העדכונים שנעשים בדפדפן ה-Chrome (מה שכבר קיים כיום), ועד לאפליקציה שנפתחה במכשיר אנדרואיד אחד, אשר תופיע ב-Multitasking בתצוגה חדשה של כרטיסיות במכשיר אנדרואיד אחר. שם תוכלו להמשיך מהנקודה בה עצרתם. כדוגמה: בעת הוספת פתק חדש, ניתן יהיה להמשיך ולעבוד על אותו הפתק במכשיר אנדרואיד אחר אשר מחובר לאותו חשבון ה-Google של המשתמש. ובכך גוגל צפוייה להרחיב את השרותים שלה לכל פלטפורמה שלה שקיימת, החל ממכשיר האנדרואיד ועד למחשב ה-Chromebook.

google-hera-keep-flat-ui-1

הסנונית הראשונה: העיצוב החדש והשטוח לשרות ה-Google Keep

גלריה: סנונית ראשונה – אפליקציית ה-Google Keep בעיצוב החדש

אנו לא זקוקים למידע מודלף או הוכחות לכך של הדלפת תמונות מסך מתוך גרסה עתידית של אפליקציית הג'ימייל בכדי להבין על מה גוגל עובדת בימים אלו. בשבוע שעבר החלה גוגל בהפצת פיצ'ר ה-Google Now לדפדפן ה-Google Chrome. כאשר כל הכרטיסיות שפועלות אצל המשתמש במכשיר האנדרואיד יופיעו בתוך הדפדפן כאשר המשתמש מחובר לאותו חשבון ה-Google. הוכחה נוספת לסנכרון החדש ולעיצוב השטוח שעומדת לבצע גוגל, השבוע קיבלנו עדכון חדש לאפליקציית הפתקים ה-Google Kepp אשר כבר כוללת את הבר העליון החדש והעיצוב השטוח הרענן שהתווסף לאפליקציה. השינוי נמצא כבר עכשיו גם בגרסה השולחנית שלו ב-Google Keep וגם בגרסה האינטרנטית. כך שכל הפתקים מסונכרנים בזמן אמת עם העיצוב החדש שכבר עובד בכל הפלטפורמות הקיימות. הוכחה אמיתית לכך שגוגל אכן עובדת על השינויים אשר צפויים לצאת לכלל המשתמשים במהלך כנס המפתחים השנתי ה-Google I/O אשר יערך בתאריכים ה-2 עד ה-4 ליוני הקרוב.

מה דעתכם על העיצוב השטוח ועל שרות הסנכרון החדש של גוגל? שתפו אותנו בתגובות! 

תגובות
 
השאר תגובה »

 
 • יוסיHD
  7 באפריל 2014 at 15:58

  "מי שדווקא כן הצליחה היא חברת אפל, כאשר זאת הציגה את העיצוב השטוח והרענן למערכת ההפעלה ה-iOS 7."
  כמדומני Windows 8 יצאה לפני IOS7 והיתה בעלת עיצוב שטוח ששינה כמעט את כל ה UI של כל דבר תוכנתי

  להגיב

  • 7 באפריל 2014 at 20:07

   Windows 8 היא לא בדיוק עיצוב שטוח.. אני מאמין שב-Windows 9 נראה כבר את השינוי העיצובי הבא. אפשר גם להסתכל על Windows 7 כמערכת בעלת עיצוב שטוח.

   להגיב

   • דן
    13 באפריל 2014 at 4:21

    אני חושב שאתה טועה, שים לב שבווינדוס 7 יש לא מעט וויזואליות תלת מימדית.
    בווינדוס 8 הכל בflat וזה השפיע מאוד על אנדרויד וIOS.
    זה השפיע גם על אפליקציות אבל לא רק.
    העיצוב הזה הגיע בעיקרון מwindows phone 7 מהגרסה הראשונה.

    להגיב

 • דן
  14 באפריל 2014 at 23:56

  העיצוב שלהם השתנה בצורה דרסטית ממה שהיה בהתחלה.
  נכון אין להם ממשק שבוסס על flat אבל הם הלכו לשם עם הכרטיסיות והתפריטים שלהם.
  לדעתי הם יכלו בכיוון של הממשקים שיש ברומים מקוסטמים וממשקים חיצוניים, כל מיני themes פופולריים שיש למשל ב nova וapex.
  וחוץ מזה זה לא ממש משנה עם איזה ממשק אתה מתחיל כי אתה יכול לשנות מתי שאתה רוצה למדה שאתה רוצה.

  להגיב

  • 15 באפריל 2014 at 0:33

   אני לא מאותם אנשים שמשתגעים ומשנים את הממשק. מה שחשוב לי זה הפונקציונליות. לכן אני מנסה כמה שיותר להתאים את אנדרואיד אלי. אני מאוד אוהב את העיצוב הנקי של גוגל הונילה ולכן בחרתי ב-Nexus 5. אני מחכה לראות כיצד תראה המערכת הבאה 4.5 או 5.0

   להגיב

השאר תגובה